Home   News   2017 Gallagher Open Schedule – Saturday, Aug 26

2017 Gallagher Open Schedule – Saturday, Aug 26

Aug 24, 2017
written by: Tennis Nova Scotia
written by: Tennis Nova Scotia
filed in:

Schedule of Play for the 2017 Gallagher NS Open

Play will begin at 8:00am on Saturday, August 26th

Tournament number – 902 403 0110 (available 8am Sat)

8:00am

  1. Ewan Currie vs Harrison Ingham – MOS
  2. Matt VanAmburg vs Eric Liu – MOS
  3. Rob Weatherston vs Alex Richard – MOS
  4. Robert Panahi vs William Nickerson – MOS
  5. Brian Philip vs Mark Landry – MOS
  6. Johnny Gaunce vs Luke Conlon – MOS
  7. Juan Barreto vs Dan Lopez – MOS

8:30am

  1. Sid MacIsaac vs Jeff Colburne – MCA

9:00am

  1. Sebastian Foss vs Gryffin Minor – MOS
  2. David Anderson vs Aaron Yip – MOS
  3. Jordan Redding vs Rog Kim – MOS

9:30am

  1. Chetan Sood vs Matthew Piercey – MOS
  2. Alex Comeau vs Peter Ungurain – MOS
  3. Andrew Graham vs James Roper – MOS
  4. Liam MacDonald vs Brent Keough – MOS

10:00am

  1. Ryan MacKinnon vs Daryl MacPherson – MOS
  2. Thomas Wallace vs Simon Black – MOS
  3. Chris Ryan vs Stefan Hall – MOS

10:30am

  1. Johnny Hughes vs Niket Sampalli – MOS
  2. Khlaed Al Sayyah vs Michael Oxner – MOS

11:00am

  1. David Theriault vs Lars Kampe – MOS
  2. Will Draper vs Mark Boudreau – MCA
  3. Greg Spenser vs Matt Creelman – MCA

11:30am

  1. Remi VanderLeest vs Marcelo Nicolela – MCA
  2. Lesek Demont vs Benita Sabean – WCA
  3. Peter Cloake vs Afif Yazbeck – MCA
  4. Rob Doyle vs Sam Minor – MCA

12:00pm

  1. Colin Power vs Robert Panahi – MCA
  2. Colin Piercey vs Keith Mercer – MCA
  3. Fouad Abi Daoud vs John Grant – MCA

 

12:30pm

  1. Patrick Lee vs Ryan Grimm – MCA
  2. Munish Anand vs Jay Robinson – MCA
  3. Juan Barreto vs Brian Philip – MCA

1:00pm

  1. Tomas Hajek vs Stephen O’Neill – MCA
  2. Bill Scollard vs Ryan Amaral – MCA
  3. Lars Kampe vs Graham MacIntyre – MCA

1:30pm

  1. McDonoughs vs Robinsons – P/C
  2. Tremaine/Ramsay vs Nobbe/Cordes – P/C
  3. Weatherstons vs Colburnes – P/C

2:00pm

  1. Gerards vs J&K Minors – P/C
  2. Sue Comeau vs Margaret Taylor – WCA
  3. G&S Foersters vs Anands – P/C
  4. Orliks vs Wayes – P/C

2:30pm

  1. J&K Foersters vs G&S Minors – P/C
  2. Will Draper vs Paul Cashman – M65

3:00pm

  1. Bob Miklos vs Paul McIntyre – M65
  2. Scott Parkes vs George Crookshank – M65

3:30pm

  1. John McNicol vs Aaron Yip – MCA
  2. Lauren Foote vs Hanna Leeco – WOS
  3. Ava Ramsay vs Isobel Anderson – WOS

4:00pm

  1. Lesek Demont vs Lily Ramsay – WOS
  2. Pauline Martin vs Maureen Wheller – WCA
  3. Susie Anderson vs Laura MacIntrye – WCA

4:30pm

  1. Peter Ungurain vs Tomas Hajek – M30
  2. Keith Mercer vs Chris Ryan – M35
  3. Stewart Strang vs Afif Yazbeck – M45

5:00pm

  1. Matthew Creelman vs David Theriault – M45
  2. Cheryl Orlik vs Jennifer Ramsay – W40
  3. Johanne Leger vs Therese Inkpen – W45

5:30pm

  1. Foss/Foss vs Fullerton/Oxner – MOD
  2. Gaunce/Power vs Nickerson/Wallace – MOD
  3. Kim/Philip vs Hughes/Kenny – MOD

6:00pm

  1. Fanning/Liu vs Kahwash/VanAmburg – MOD
  2. Al Sayyah/Hall vs Jockel/MacPherson – MOD
instagram takipçi satın al , instagram oto beğeni satın al , instagram izlenme satın al , Depresyon Nedir? , Döner Kurutucu