Home   News   St Georges Master’s Schedule of Play

St Georges Master’s Schedule of Play

Sep 22, 2020
written by: Tennis Nova Scotia
written by: Tennis Nova Scotia
filed in:

Schedule of Play – St Georges Masters (902) 497 – 2335

Saturday, Sept 26th 

8:00am

  1. Kenny/Konoryezova vs Colburne/Flemming – MX35
  2. Cameron/Cameron vs Ross/MacDonald – MX35
  3. Bill Muise vs Jody Nickerson – M35S
  4. Dave Theriault vs Brian Yuen – M35S
  5. Marc Pinet vs Trevor Spencer – M35S

9:00am

  1. Greig Redding vs Sam Minor – M45S
  2. Colin Piercey vs  Fouad AbiDaoud – M45S

9:30am

  1. Bill Buckland vs Pierre Lesperance – M65S
  2. John Power vs Kevin Nicholson – M65S

10:00am

  1. Steven Lockyer vs Wes Macaleer – M65S
  2. Paul Richard vs Julian Beltrame – M65S

10:30am

  1. Steve Mahar vs winner Colburne/Gillespie – M35S
  2. Cormier/Przybylska vs MacIsaac/Richards – MX35

11:00am

  1. Chris Matthews vs winner Honig/Ross – M45S
  2. Steve Theriault vs winner Muise/Doyle – M45S

11:30am

  1. Ehler/MacDonald vs Rideout/Wheeler – W45D
  2. Church/Kirby vs McGlone/Turner – W55D

12:00pm

  1. Dunn/Richards vs Cameron/Flemming – W55D

12:30pm

  1. Lesek Demont vs Janice Shivakumar – W35S
  2. Denise Samson vs Karen Brown – W35S

1:00pm

  1. Kenny/Theriault vs Nickerson/Spencer – M35D

1:30pm

  1. Ehler/Redding vs Cameron/MacIsaac – M55D
  2. Church/Kirby vs Goodine/Piggot – M55D

2:00pm

  1. Cooley/Michael vs Ehler/Wheller – W55D
  2. Caulfield/Pope vs Cameron/Cameron – M55D

2:30pm

  1. Lesperance/Martino vs Buckland/Jockel – M55D
  2. McDonough/Wheeler vs Minor/Rideout- MX35 ¼ final

3:00pm

  1. Kenny/Konoryezova vs Piggot/Mackie- MX35 ¼ final

3:30pm

  1. Ehler/Oxner vs Camerons- MX35 ¼ final
  2. Conlon/Campbell vs MacIsaac/Richards- MX35 ¼ final

4:00pm

  1. Gerald Goodine vs Alan Cameron – M55S
  2. Stephen Beed vs Raymond Gilkie – M55S

4:30pm

  1. Rob Doyle vs Michael Martino – M55S
  2. Nicholson/Richard vs Macaleer/Power- MD65 semi

5:00pm

36. Beltrame/Caufield vs Cormier/Main- MD65 Semi

5:30

44.Trevor Spencer vs Justin Gillespie- MS35 Consol

6:00opm

39.Goodine/Piggot vs Cameron/MacIsaac- MD55 Semi

40.Cameron/Cameron vs Jockel/Buckland- MD55 semi

6:30pm

41. Ilan Sandler vs Stephen Beed- MS45 Consol

42. Derek Honig vs Rob Doyle- MS45 consol

7pm

43. Dunn/Richards vs McGlone/Turner- WD55 semi

44. Harrison/ Bourinot vs Ehler/Wheller- WD55 semi

7:30

45. Campbell/Mackie vs Lemont/Brown- WD45 Semi

46. Oxner/Roth vs Rideout/Wheeler- WD45 semi