Home   News   TNS vs TNB Team Challenge

TNS vs TNB Team Challenge

Oct 25, 2018
written by: Tennis Nova Scotia
written by: Tennis Nova Scotia
filed in:

Schedule of Play

Friday, Oct 26

2:00pm

  1. Jockel/Poole vs. Phillips/Hicks (MD)
  2. Baydar/Richard vs. Gaudet/Jessome (MD)
  3. Kenny/Keaveney vs. Francis/Cormier (MD)
  4. Jaye/Wheeler vs. Gautreau/Davis (LD)

3:00pm

  1. .Dunn/Dawe vs. Arsenault/Appleby (LD)
  2. .Blanchard/Rainnie St. Onge/Imbeault (LD)

3:30pm

  1. .Negulic/Martin vs. Gautreau/Lavoie (LD)
  2. McGlone/Fraser vs. Langley/Whyte (LD)

4:00pm

  1. .D’Entremont/Richards vs. Davis/Brown (LD)
  2. Poole/AbiDouad vs. Wobma/Taylor (MD)

4:30pm

  1. Keating/Lopez vs. Drouin/Gallant (MD)
  2. Waye/Oxner vs. Beaulieu/McAllister (LD)

5:00pm

  1. Prybylska/Theriault vs. Arsenault/Hicks (MX)
  2. Ehler/Negulic vs. Zarei/Brown (MD)

5:30pm

  1. Kenny/Gores vs. Northrup/Cormier (MD)
  2. .MacKinnon/Kavanaugh vs. Hebert/Mayers (MD)

6:00pm

  1. Roth/Negulic vs. Wobma/Loudwell (LD)
  2. Mallam/Konoryezova vs. Zarei/Brown (LD)

6:30pm

  1. Rainnie/Jaye vs. Appleby/Taylor (LD)
  2. Freeman/Shenouda vs. Drouin/Phillips (MD)

 

Schedule of Play

Saturday, Oct 27

 

8:00am

  1. .D’Entrmont/Richard vs. Gautreau/Drouin (MX)
  2. .Samson/Samson vs. Imbeault/Cormier (MX)
  3. .Russell/Gores vs. Wobma/Wobma (MX)
  4. .Oxner/Theriault vs. Davis/Gallant (MX)

9:00am

  1. .Fraser/Strum vs. Taylor/Taylor (MX)
  2. .Negulic/Keaveney vs. LeClair/Hicks (MX)
  3. Dunn/Kavanaugh vs. McAllister/Mayers (MX)

9:30am

  1. .Konoryezova/MacKinnon vs. Zarei/Zarei (MX)
  2. .Martin/Kenny vs. Beaulieu/Francis (MX)

10:00am

  1. .Roth/Buckland vs. Lavoie/Jessome (MX)
  2. . Waye/MacPhee vs. Brown/Brown (MX)

10:30am

  1. .Freeman/Dawe vs. Arsenault/Phillips (MX)

11:00am

  1. MacIsaac/Rankin vs. Loudwell/Northrup (MX)
  2. .Shenouda/Jaye vs. Appleby/Hebert (MX)

11:30am

  1. .Mallam/Lopez vs. Zarei/Drouin (MX)
  2. .Blanchard/AbiDouad vs. Gautreau/Gaudet (MX)

12:00pm

  1. .Cameron/Cameron vs. Langley/Wobma (MX)
  2. .Chavy/Negulic vs. Whyte/Taylor (MX)

12:30pm

  1. .MacKie/Jockel vs. LeClair/Francis (MX)
  2. .Richards/Baydar vs. McAllister/Phillips (MX)

1:00pm

  1. . Wheeler/Keating vs. St. Onge/Gallant (MX)
  2. .Flemming/Jackman vs. Lavoie/Davis (LD)

1:30pm

  1. .McGlone/Prybylska vs. Gautreau/Appleby (LD)
  2. .Samson/MacIsaac vs. Zarei/Hebert (MD)

2:00pm

  1. Kavanaugh/Lopez vs. Gaudet/Drouin (MD)

2:30pm

  1. .Ehler/Richard vs. Northrup/Jessome (MD)
  2. .MacKinnon/Strum vs. Phillips/Wobma (MD)

 

3:00pm

  1. .Abidouad/Keaveney vs. Taylor/Hicks (MD)
  2. .Kenny/Buckland vs. Brown/Mayers (MD)

3:30pm

  1. .Freeman/MacPhee vs. Gallant/Cormier (MD)
  2. Rainnie/Rankin vs Team NB (LD)

4:00pm

  1. .Shenouda/Cameron vs. Francis/Hebert (MD)
  2. .Poole/Negulic vs. Zarei/Jessome (MD)

4:30pm

  1. .Theriault/Jockel vs. Gaudet/Mayers (MD)
  2. .D’entremont/MacKie Arsenault/Zarei (LD)
  3. .Oxner/Dawe LD vs. Brown/Beaulieu (LD)

5:00pm

  1. .Wheeler/Waye LD vs. McAllister/Lavoie (LD)
  2. Keating/Konoryezova vs. LeClair/Brown (MX)

5:30pm

  1. .Jackman/Jaye vs. Davis/Appleby (LD)
  2. .Blanchard/Samson vs. Loudwell/Langley (LD)
  3. .Russell/Roth vs. St. Onge/Gautreau (LD)

6:00pm

  1. .Richards/Mallam Zarei/Brown (LD)
  2. .Cameron/McGlone vs. Imbeault/Beaulieu (LD)
  3. .Fraser/Prybylska vs. Wobma/Whyte (LD)

6:30pm

  1. .Negulic/Chavy vs. Arsenault/McAllister (LD)
  2. Martin/Dunn vs. Taylor/LeClair (LD)